zarabianie na tiktoku

Czy na TikToku można zarabiać? 10 argumentów, które przekonają Cię do działania na TikToku

Wciąż funkcjonuje wiele niesprawdzonych mitów o TikToku.

Że TikTok jest dla dzieci, że na TikToku są same dzieci.

Prawda jest taka, że TikTok rozwija się w błyskawicznym tempie, a Facebook i Instagram obawiają się konkurencji. Codziennie miliony ludzi na całym świecie pobierają aplikację i zaczynają działać na TikToku.

Czy na TikToku można zarabiać?

Na TikToku jest też biznes. Eksperci Google’a przewidują, że 80% ruchu konsumenckiego w 2022 roku będzie pochodziło z wideo. Z pewnością oznacza to, że jesteśmy w trakcie szybkich zmian. Pandemia jeszcze przyspieszyła tę zmianę formatu komunikacji z pisania na nagrywanie wideo. 

I taki jest TikTok – krótkie formaty wideo, które bawią, edukują i sprzedają! Na Tiktoku można zarabiać!

Na TikToku działam od kilku miesięcy i w związku z tym uważam, że platforma jest ogromną szansą na darmową promocję dla biznesu. Nie prześpij tych możliwości. Stworzyłam już bestsellerowe szkolenie „Jak na TikToku ruszyć z kontem biznesowym i sprzedawać?”, z którego skorzystało setki przedsiębiorców.

10 argumentów, które przekonają Cię do działania na TikToku

1. Na TikToku użytkownik jest zaangażowany.

Wideo to bardziej przekonująca forma przekazu niż posty w postaci tekstu. Poza tym filmy nagrane na TikTok możesz wykorzystać do promocji swojego biznesu na innej platformie społecznościowej. Na TikToku możesz sprzedawać, bo TikTok sprzedaje!

2. Brak inwestycji finansowych. 

Aby nagrać fajne wideo, które będzie promowało Twoją markę, potrzebujesz tylko smartfona i pomysłu. Zero inwestycji finansowych. TikTok Cię reklamuje. Nie kupuj reklam, rób TikTok! 

3. Na TikToku szybko zbudujesz większy zasięg – TikTok zmienia się w biznes. 

Powiedzmy o tym wprost: na Facebooku i Instagramie Twoje wpisy ogląda znikoma część Twoich obserwatorów Ile? 1–5%. FB i IG chcą zarabiać na reklamach, dlatego taki model działania oferują. W związku z tym ograniczają zasięg organiczny i oferują mnóstwo formatów reklamowych w ramach płatnego zasięgu. 

4. Zmień działanie, a pojawią się efekty. 

Jeśli nie zmienisz swojego działania ani nie zaczniesz inwestować w reklamy, w cudowny sposób nie przybędzie Ci nagle klientów na FB i IG. 

5. Szkoda czasu na robienie tego, co nie działa! 

Dlatego TikTok stał się dla mnie szansą na zmianę mojej sytuacji. 

6. Na TikToku jest inaczej. TikTok promuje Twoje wideo w zakładce ,,Dla Ciebie”.

Zastanawiasz się, czy to możliwe? Sztuczna inteligencja TikToka dopasowuje wideo do Twoich preferencji – analizuje, co klikasz, co komentujesz, które filmy ponownie oglądasz i w rezultacie wyświetla w zakładce „Dla Ciebie”  treści dopasowane do Twoich zainteresowań. 

Zastanawiasz się, dlaczego wyświetla Ci głupoty? Bo głupoty oglądasz. W wyszukiwarce TikToka wpisz frazy, które Cię interesują, obejrzyj i polub kilka tiktoków, a przekonasz się, co się wydarzy.

7. Użytkownik TikToka to Twój klient.

Gdy Twój film znajdzie się w zakładce „Dla Ciebie”, istnieje spora szansa, że dany użytkownik zainteresuje się Twoim produktem/Twoją usługą. Przecież to genialne! Tiktoki tworzy grupy odbiorców i targetuje treści. Czyli szuka osoby, której może pokazać Twój film – istnieje spora szansa, że jej się spodoba, bo algorytm TikToka już to zmierzył, zbadał. TikTokowi zależy na tym, abyś jak najwięcej czasu spędził na platformie. 

8. Test. 

Przeprowadziłam test – przez miesiąc publikowałam codziennie filmy na TikToku. Co się okazało? Przede wszystkim zbudowałam duże zasięgi, pozyskuję klientów i sprzedaję swoje szkolenia. Mój profil na TikToku ma obecnie 42 tys. obserwujących – i są to dorośli, moi potencjalni klienci.

9. Na TikTok możesz za darmo pozyskiwać klientów. 

Załóż konto na TikToku, znajdź swoją branżę, klikaj, lajkuj, obserwuj, zapisuj inspiracje i pomysły na filmy. Następnie nagrywaj wideo, edukuj, pokazuje siebie – to naprawdę jest proste! 

 10. Od tego zacznij. 

Napisałam darmowy przewodnik o TikToku dla biznesu – „Jak zacząć działać na TikToku?”. Pobierz go, przeczytaj i zacznij zarabiać na TikToku.

TU MASZ DARMOWY PRZEWODNIK PO TIKTOKU.
18 WSKAZÓWEK JAK ZACZAĆ DZIAŁAĆ NA TIKTOKU.