"Izabela Makosz i jej sposób na sukces"

"Nie przestawaj się rozwijać. Nabierz pokory. Nie bój się ryzyka. Izabela Makosz, założycielka sieci salonów depilacji Time for Wax, która po godzinach prowadzi program Time for Business na YouTubie, uczący kobiety przedsiębiorczości, radzi, jak pogodzić sukces zawodowy ze szczęściem w życiu prywatnym. Można mieć wszystko? Można!"

"Waxtorpeda"

"Izabela Makosz myśli i mówi tak, jak działa: zdecydowanie, precyzyjnie, szybko. Jak torpeda. W dwa miesiące przeszła od decyzji o własnym biznesie do działającej firmy i w pięć lat rozwinęła ją w dochodową sieć nowatorskich salonów depilacji. Pojawili się naśladowcy, a ona myśli już o czymś kolejnym."

"Kobiecy pomysł na biznes: studio depilacji woskiem"

"Izabela Makosz od początku wiedziała, co chce osiągnąć: sieć salonów w Warszawie i własną linię kosmetyków. - W byciu przedsiębiorcą ważne jest, by od początku mieć swoją wizję - opowiada właścicielka firmy Time for Wax."

"Time for Wax - gładki zysk"

"Kiedy otwierała w Warszawie swój pierwszy salon depilacji, wielu wróżyło jej szybki upadek. Tymczasem Izabela Makosz w ciągu sześciu lat stworzyła pierwszą w Polsce sieć gabinetów i własną markę kosmetyków, a w planach ma też ogólnopolską franczyzę."

"Gra o biznes z Izą Makosz. Co znajdziesz w książce?"

"Pamiętacie głośny sukces Sophie Amoruso, założycielki sklepu internetowego "Nasty Gal"? Jej książkę "Szefowa. Najseksowniejszy zawód świata", czytały miliony kobiet na całym świecie. Dziś swoją historią inspiruje nas Polka. Czas na Grę o biznes."

"Gra o biznes z Izą Makosz. Co znajdziesz w książce?"

"Szukając pomysłu na biznes, przyglądałam się rynkom zagranicznym – zauważyłam, że jest to branża, która w innych krajach świetnie się rozwija. W Polsce istniała nisza, którą postanowiłam wykorzystać i tak powstało Time for Wax." - Iza Makosz.

"Jestem kobietą spełnioną"

"Media Elite w rozmowie z Izabelą Makosz, założycielką pierwszej w Polsce wyspecjalizowanej sieci salonów depilacji woskiem oraz właścicielką własnej telewizji internetowej Time For Business TV."

"Ciągle szukam czegoś więcej"

"W cyklu „Wywiad z managerem” gościmy tym razem Izabelę Makosz, przedsiębiorcę i kobietę sukcesu. Osobę, która od podstaw stworzyła sieć specjalistycznych salonów depilacji Time for Wax. Swoim doświadczeniem i wiedzą na temat prowadzenia biznesu dzieli się, prowadząc internetową telewizję Time for Business. Panią Izę pytamy nie tylko o kulisy powstawania jej biznesu, ale przede wszystkim staramy się dociec, jak na co dzień prawdziwa kobieta sukcesu radzi sobie z firmą, obowiązkami i łączeniem tego z życiem."

"Rozkręciła biznes o jakim zawsze marzyła"

"Izabela Makosz od początku wiedziała, co chce osiągnąć: sieć salonów w Warszawie i własną linię kosmetyków. - W byciu przedsiębiorcą ważne jest, by od początku mieć swoją wizję - opowiada właścicielka firmy Time for Wax."

"Znajomości - klucz do znalezienia pracy?"

"Co trzeci Polak zdobywa pracę dzięki znajomościom, czy poleciłbyś w pracy swojego znajomego? Jak zdobyć pracę korzystając z rekomendacji? Czy jesteś gotowy poprosić znajomych o pomoc w znalezieniu pracy? Prawie 1/3 z nas otrzymuje oferty pracy po znajomości lub wykorzystując kontakty osobiste."

"Stracić pracę za krytykę szefa na Facebook'u?"

"Permanentna inwigilacja to codzienność coraz większej grupy polskich pracowników. Wraz z rozwojem technologii oraz upowszechnieniem sprzętu i oprogramowania do tzw. monitoringu pracowników pracodawcy znad Wisły wkraczają w coraz to nowe obszary życia swoich podwładnych. "

"Jaki powinien być szef idealny?"

Ludzie nie rzucają pracy, tylko pracodawcę? 10 grzechów szefa, które sprawią, że dobry pracownik odejdzie. Dajesz mu wszystko, a przynajmniej tak ci się wydaje, a on zaczyna nawalać i nagle oświadcza, że rzuca to wszystko i odchodzi. Może będzie robił swoje projekty, a może zamierza wypasać kozy w Tybecie. A przecież to był taki dobry pracownik! Jakie błędy najczęściej popełniają szefowie – przez które nie chcemy z nimi dłużej współpracować?

"Jak efektywnie prosić szefa o podwyżkę?"

Kto nie chciałby więcej zarabiać? Żeby otrzymać wymarzoną, wyczekaną podwyżkę trzeba się nieźle napocić. Okazuje się, że przekonanie szefa do wysupłania z firmowej kasy dodatkowych pieniędzy nie jest łatwą sprawą. Trzy czwarte Polaków przyznaje, że mogłoby pracować po 10-12 godzin na dobę, żeby otrzymać awans lub podwyżkę. Z drugiej strony ważne jest dla nich posiadanie szczęśliwej rodziny. Z kolei co czwarta polska firma ma problem z zatrzymaniem u siebie kluczowych pracowników. Z badania Deloitte wynika, że kluczem do sukcesu firmy jest właściwa motywacja - również ta pozapłacowa, dopasowana do potrzeb i zainteresowań pracownika.