WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ FACEBOOKA!

Kiedyś twierdziłam, że portale społecznościowe, w tym Facebook, to zabawa, nie jest to narzędzie do tworzenia marki, a biznes bez tego działa równie sprawnie, i w żaden sposób istnienie na Facebooku nie przekłada się na sprzedaż. Okazuje się jednak, że Facebook ma moc, a kiedy dobrze się go pozna zdobędzie zasięg i stale go zwiększa, może stanowić bardzo ważne źródło napływu nowych klientów i budowy sieci informacji z tymi, których już masz.

Facebook może Ci pomóc w biznesie, ale musisz go poznać, nauczyć się i odpowiednio używać i wykorzystywać jego potencjał.

Zacznij od założenia swojego prywatnego profilu, żeby poznać mechanizm działania. Znam wielu opornych przedsiębiorców, którzy uważają, że Facebook nie jest dla nich, że nie potrzebują go, a wręcz unikają. Też byłam w tej grupie – myślałam, że nie potrzebuję profilu prywatnego, że istnienie na Facebooku tylko z marką moich salonów wystarczy. Teraz wiem, że posiadając swój własny profil nie jestem w tyle za nowinkami, świat Internetu idzie do przodu, a media społecznościowe rozwijają się tak szybko, że nadążamy za tym tylko dlatego, że informacja dociera do nas na bieżąco. Koniecznie załóż swój prywatny profil!

Współczesne społeczeństwo nie wyobraża sobie funkcjonowania bez dostępu do Internetu, a portale społecznościowe stały się pierwszym narzędziem komunikacji między ludźmi. Również współczesna reklama, świat mediów i marketingu zaczął doceniać moc social media, a naprzeciw ich pomysłom wyszli twórcy – choćby Facebooka dając możliwość stworzenia firmowych fanpage’y, stron produktów i usług. Skoro więc większość naszego życia przeniosła się do sieci, dlaczego nie wykorzystać mocy portali społecznościowych przy prowadzeniu własnego biznesu?