5 wskazówek, które odpowiedzą Ci na pytanie, czy powinnaś sama prowadzić social media??

Media społecznościowe to w dzisiejszych czasach oczywistość. Jesteśmy tam obecni prywatnie, często zawodowo. Większość współczesnych działań marketingowych przeniosło się do internetu, a ogromny udział mają w tym rynku właśnie social media. Czy wystarczy tylko być na Facebooku, Instagramie, Twitterze czy YT? Nie, nie wystarczy. Trzeba poświęcić im uwagę, dobrze kreować kontent i dbać o to, co chcemy za ich pomocą zdziałać. Niby proste, a jednak!

Zakładam, że każdy przedsiębiorca, który nie zatrzasnął się w szafie, chce prowadzić swój profil dobrze, ładnie i skutecznie, a najchętniej pozyskiwać tą drogą klientów. Jeżeli kiwacie głową z uśmieszkiem, to niesłusznie. Brak celu w budowaniu komunikatu, to jeden z podstawowych błędów! Chcesz klientów – bardzo dobrze! Bo wyznaczenie roli, jaką social media mają spełniać w naszym biznesie jest niezwykle ważne.

Każdy biznes ma inne cele: jedni postawią na wizerunkowy, inni PR-owy, czy informacyjny i jeszcze inni zdecydują, że chcą by ich social media sprzedawały produkt lub usługę.  

Jak zrealizować poszczególne z nich za pomocą social mediów?

Opiszę Wam na przykładzie:

Sprzedajemy ubrania dla  dzieci 0-6 lat. Kategoria, w której każdy z wymienionych celów będzie pomocny w dotarciu do klienta.

Cel wizerunkowy jest ważny, a więc konieczne jest tworzenie spójnego kolorystycznie, jednolitego kontentu. Coś, co pokaże estetykę, pasję i zaangażowanie.

Z nim w parze będzie szedł cel PR-owy. Kontent powinien być tak zbudowany, by podkreślić mocne strony Twojej marki, pokazać to, co w niej wyjątkowe, co robisz inaczej niż inni. Pokaż, kto dla ciebie pracuje – jeżeli to mamy, które same mają dzieci, tym bardziej podkreślisz autentyczność swojej strategii. Z Twojego profilu powinno bić, że rozumiesz swoje klientki-mamy, że są dla Ciebie ważne i chcesz je wspierać, ułatwiać życie, ważne, żebyś podkreśliła, że nie tylko sprzedajesz produkt, ale też edukujesz i dajesz wiedzę i doświadczenie mam z Twojego zespołu!

Kolejny krok, to budowanie świadomości Twojej marki i pozyskiwanie klientów. Rzecz niełatwa, w której kluczem jest konsekwencja, zaangażowanie i poszerzanie swojej wiedzy o social mediach podążanie za trendami. Cele już określiłaś, próbujesz coś pod nie kleić, tworzyć posty: treść i grafikę. Zauważasz jednak, że to pochłaniacz czasu, jak mało co. Raz, że trzeba mieć jako taką strategię i trzymać się jej, dbać o jakość, ponad to zrobić plan i znaleźć wreszcie czas, by stworzyć kontent gotowy do publikacji. I już wkrada się myślenie, że chcę robić biznes, a nie bawić się w social media. I czy to da się jakoś pogodzić? Jeżeli tak, to jak?!

Zapisz się na mentoring