1463 0

Mężczyźni mówią na to „czary mary”, a ja się śmieję i odkąd pamiętam wizualizuję swoje cele… Wiem, że to świetny sposób na osiągnięcie tego, o czym marzymy.

 

Do osiągania życiowych celów zdecydowanie najbardziej potrzebna jest ogromna determinacja. Gdyby nie potrzeba udowodnienia sobie i innym, że niemożliwe staje się Możliwe zapewne nikt z nas nie słyszałby choćby o S. Jobsie, czy B. Gatesie, a współczesny człowiek byłby uboższy o wiele wynalazków i biedniejszy o ogrom wiedzy, którą budują ludzie złaknieni sukcesu i silnie zorientowani na cel.
George Bernard Show mawiał „ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i myślę sobie: dlaczego nie?”

Hasło: cel!

Ustal co chcesz osiągnąć: poszukujesz wymarzonej pracy, chcesz otworzyć własny biznes, napisać książkę, zmienić swoje życie tak, by mieć więcej czasu dla bliskich. Grunt, żeby przy wyznaczaniu sobie celu maksymalnie skoncentrować naszą świadomość na tym, co chcemy osiągnąć – pokazać naszemu mózgowi, gdzie jest meta, którą chcemy zdobyć.

Celebrowanie małych i wielkich sukcesów

Cel jest ważny sam w sobie, ale droga do niego jest dużo ważniejsza. Gratyfikacja dla samego siebie, którą sobie przyznasz po każdym zdobytym etapie, powinna skłaniać Cię do działania, powinna sprawiać Ci przyjemność. Świętuj małe sukcesy – spędź weekend z dala od pracy i hałasu miasta, zrób coś, co od dawna chodziło Ci po głowie, a teraz jest okazja, by sprawić sobie taką przyjemność. Wprowadź nagrody pośrednie: kiedy coś Ci się uda, mów o tym, chwal się. Nie ma przyjemniejszej nagrody niż uśmiech bliskich: rodziny, przyjaciół, partnera – ich „gratuluję!” działa cuda i jest najlepszym motywatorem do działania. Pamiętaj o tym, że przyjemność napędza nas do działania! Chwal swoich pracowników, chwal samego siebie i, kiedy tylko możesz, nagradzaj. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego zapominamy się cieszyć i nie potrafimy już dziękować i doceniać samych siebie!
Najważniejsze! Zachowaj dystans – masz wybór, jesteś wolnym człowiekiem i świadomość, ze możesz kontynuować działania lub je porzucić może wzmacniać twoją wytrwałość w drodze do celu. Takie wrażenie wolności jest bardzo silnym umocnieniem w drodze do celu. Nie presja, ale radość prawdziwie motywuje do działania!
Niech każdy zdobyty cel rodzi kolejny, który trzeba osiągnąć. Tylko w ten sposób trenujesz determinację i moc osiągania sukcesu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: