TWOI BLISCY CIĘ NIE WSPIERAJĄ?!

Otoczenie ma ogromny wpływ na to, jacy jesteśmy. Nasze spojrzenie na świat jest wynikiem niezliczonej ilości zdarzeń, jakich byliśmy świadkami w ciągu naszego życia. Jest również wynikiem naszych relacji z otoczeniem, tego jak byliśmy wychowywani, a to jak sami siebie postrzegamy jest wypadkową tego, jak postrzegali nas inni, jak nam nas samych opisywali i charakteryzowali.

 

Nasze życiowe osiągnięcia, sukcesy, ambicje, ale także porażki, kryzysy są w dużej mierze zależne od tego, jaki wpływ mają ludzie wokół nas na nasze życie i dokonywane przez nas wybory. Niestety, bardzo często zmuszeni jesteśmy walczyć z otoczeniem o naszą rację i naszą wolę. Co zrobić, kiedy każdy proces decyzyjny w naszym życiu, to walka o akceptację, zrozumienie i zaufanie u najbliższych? Z moich obserwacji wynika, że wiele osób o bardzo niezależnych charakterach, wewnętrznej sile sprawczej, jest wprost stworzonych do prowadzenia własnej firmy. Jednak wśród tych „urodzonych”  przedsiębiorców przeważa opinia, że największą bolączką, jaka ich trapi jest brak zrozumienia u partnera i rodziny – to oni zamiast wspierać i dopingować, jedynie podcinają skrzydła, hamują w pędzie ku rozwojowi i nieustannie wieszczą najgorsze rozwiązania.

Jeżeli otwierasz firmę, jesteś zdeterminowany/zdeterminowana, żeby zaryzykować, ale nie wiesz, jak sobie poradzić z brakiem akceptacji ze strony Twojego otoczenia? – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

 

Oto 5 sposobów na wyjście z tej mentalnej pułapki: