SUPERMAN W ZESPOLE

Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz firmę i w pewnym momencie stwierdzasz, że nawał obowiązków, ilość zadań powoduje, że już sam sobie nie radzisz. Rada jest oczywista – potrzebujesz pracowników. Oczywiście chcesz, żeby byli najlepsi, oddani firmie i świetnie przygotowani do pracy z Tobą. Tacy ludzie nie rodzą się co krok i nie biorą z przypadku – są na rynku, ale ich wyrekrutowanie wymaga od Ciebie odrobiny gimnastyki i zaangażowania. Uda się, a w dzisiejszym artykule opiszę, jak to zrobić :). Zapamiętaj coś, co dla mnie stanowi klucz otwierający drzwi „relacja pracownik – pracodawca – firma”: pracownicy stanowią wielką siłę, która napędza rozwój Twojej firmy i gwarantuje sukces.

 

Zastanawiasz się pewnie, jak to jest, że zewsząd otaczają nas informacje, że rynek pracy się chwieje, że bardzo trudno o zatrudnienie, a na blogu Time for Business TV czytasz porady, które wskazują, że trudno znaleźć nie tylko pracę, ale przede wszystkim dobrego pracownika. Trochę tak jest, że na rynku dostatek, ale w rezultacie często nie ma komu pracować.

Kim jest super pracownik?

Prawdziwy super pracownik zapowiada się już na początku, jako kandydat, który z pewnością przyczyni się do rozwoju firmy i jej lepszego prosperowania, na różnych płaszczyznach. Ważne, żeby był lojalny wobec firmy, kreatywny i chętny do pracy. Jeżeli w Twojej firmie kluczowy jest zespół, to ważne, żeby potrafił współpracować z wieloma różnymi osobami, temperamentami i charakterami. Poza oczywistymi umiejętnościami, przygotowaniem do zawodu Twój pracownik powinien mieć to coś – być po prostu Twoim typem człowieka.

Istnieje niepisana reguła, że najlepsi pracownicy udają się do tych pracodawców, którzy zadali sobie najwięcej trudu, aby ich znaleźć.