Jak zarabiać na TikToku?

Poznaj firmy, które zarabiają na TikToku

Gdy mówię, że na TikToku można pozyskiwać klientów i sprzedawać, większość ludzi puka się w czoło i odpowiada, że to żart i że na TikToku są jedynie dzieci.

Ta powszechna opinia powoduje, że większość przedsiębiorców uważa TikTok za wygłupy – i nie interesują się tą platformą.

➡️ A na TikToku najszybciej rosnącą grupą są dorośli.
➡️ Na TikToku działają firmy i świetnie sobie radzą.
➡️ Na TikToku można pozyskiwać klientów i zarabiać.

Co publikujemy na TikToku?

Krótkie formaty wideo w pionie (min. 5 sekund, maks. 3 minuty). Im krótsze, tym lepsze.
Bo ważnym parametrem, od którego TikTok uzależnia promowanie filmu, jest między innymi czas oglądania nagrania przez innych użytkowników. Fakt, że ludzie coś oglądają, jest dla TikToka sygnałem, że film się podoba – i promuje go szerszej grupie.

Algorytm TikToka wspiera zarabianie na TikToku  

Jak to działa?

Algorytm TikToka wykorzystuje sztuczną inteligencję, która bada Twoje zachowanie – w zakładce „Dla Ciebie” podsyła treści dopasowane do tematyki filmów, które oglądasz, lajkujesz, zapisujesz i udostępniasz.

Nawet gdy nie masz obserwujących, Twój profil może wzbudzać zainteresowanie, a TikTok może pokazywać Twoje filmy dużej grupie odbiorców.

Zobacz przykład mojej kursantki – miała kilku obserwujących, a jej film zyskał 200 tys. wyświetleń!

Wszystko dzięki stargetowanej bazie, która jest zainteresowana danym tematem.

Jakie funkcje wspierają zarabianie na TikToku?

Masz dwa rodzaje kont: biznesowe i osobiste.

Na koncie biznesowym możesz wstawić aktywny link do strony, na której znajduje się Twoja oferta sprzedażowa, oraz dodać adres mailowy, aby użytkownicy bezpośrednio się z Tobą kontaktowali.

Na koncie biznesowym nie masz możliwości wstawienia adresu mailowego.

Kto sprzedaje na TikToku?

Każdym filmem – bez względu na to, czy działasz w MLM-ie, masz markę własną, produkujesz świeczki, projektujesz ubrania – możesz pozyskiwać klientów.

Oto moi kursanci, którzy działają, sprzedają i zarabiają na TikToku.

Producent świeczek – firma Słodki Wosk

Świeczki zapachowe o cudownym zapachu deserów. Świetny koncept, a właścicielka Justyna genialnie i na luzie wykorzystuj możliwości platformy i 80% asortymentu sprzedaje na TikToku.

Marka własna – Ania Cendrowska

Ania prowadzi szkolenia z social mediów. Klientów pozyskuje głównie na TikToku, a dzięki TikTokowi rozwija również swój profil na Instagramie.

Producent odzieży – Szpila Clothing

Aneta, projektantka odzieży, szyje ubrania i sprzedaje je na TikToku. Wideo wykorzystuje do pokazania procesu produkcji. Pod jej filmami pojawiają się setki zapytań o to, jak można kupić zaprojektowane przez nią kurtki. Ubrania są produkowane na zamówienie po dokonaniu przedpłaty.

Te firmy nie tylko zarabiają na TikToku, lecz także wykorzystują te same wideo do promocji swoich działań na innych platformach społecznościowych – Instagram Reels, Facebooku czy YouTube Shorts.

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na TikToku, kliknij poniżej i dołącz do mojego szkolenia o TikToku dla biznesu. ⬇️