Jak zaplanować i przeprowadzić promocje na Black Friday i święta?

W Black Friday klienci chętnie kupują, a firmy chętnie korzystają z możliwości zwiększenia wartości sprzedaży. Ale czy promocje zawsze są robione efektywnie?

Z mojego doświadczenia wynika, że w Black Friday przedsiębiorcy mają tendencję do udzielania rabatów bez wcześniejszej analizy, bez strategii i bez liczenia, jak promocja wpłynie na ich biznes i ile pieniędzy wyląduje w ich kieszeniach.

Czy chcesz w ten sposób organizować promocje?
Czy chcesz bez jakiejkolwiek analizy oferować rabaty na swoje produkty?

Mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu biznesu i nauczyłam się, że wszelkie decyzje dotyczące promocji powinny być nie tylko odpowiedzią na potrzeby klienta, lecz także zgodne ze strategią firmy.

Sprzedajesz, żeby zarabiać.
Wszelkie promocje typu „Dajmy rabat 40%, bo zadziała”, nie są dla mnie słusznymi działaniami.

Zadaj sobie podstawowe pytania: „Po co to robimy”, „Co to oznacza dla firmy?”, „Jaki jest cel tej promocji?”.

Następny krok to analiza tego, co dzieje się na rynku – trendów, możliwości, zmian – i wykorzystywanie szans.

Przygotowałam dla Ciebie szkolenie „7 kroków, aby przygotować i skutecznie przeprowadzić kampanie promocyjne w Black Friday i święta”.

Możesz się nie przyłożyć i zorganizować taką promocję, jaką przeprowadziłeś rok temu lub dwa lata temu. Ale możesz też podejść strategicznie.

Uważam, że w biznesie kluczowe jest określenie strategii promocji i zasad, którymi się kierujemy, aby w sposób przemyślany odpowiadać na potrzeby rynku.

Zeszłoroczny baner promocyjny powoduje zerowy odzew…?
Rozejrzyj się – wszystko się zmieniło: klient, rynek, narzędzia…

Każdy szuka złotej metody, a – jak we wszystkim – należy prześledzić trendy, przeanalizować rynek, ustalić, czym dysponujemy, jakie mamy zasoby i czego potrzebuje nasz biznes.

Jeżeli tkwisz w miejscu i nie masz pomysłu – bo nie musisz znać się na wszystkim – może warto rozejrzeć się za kimś, kto Cię tego nauczy…?

Jeżeli jesteś świadomym przedsiębiorcą i nie czujesz, że potrzebujesz skondensowanej dawki wiedzy o tym, jak przygotować promocję na Black Friday, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość: możesz pobrać szkolenie, z którego w 45 minut dowiesz się, jak zaplanować i przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną.

Ze szkolenia dowiesz się:
– jaką analizę powinieneś przeprowadzić przed podjęciem decyzji o promocji;
– jak przeanalizować działania konkurencji, na co zwrócić uwagę;
– jak wybrać platformy społecznościowe do promocji i dlaczego właśnie takie;
– jaki rabat zaproponować, żeby nie stracić na marzy;
– jaką kreację wybrać i dlaczego.